HAKKıNDA MARKA TESCIL

Hakkında marka tescil

Hakkında marka tescil

Blog ArticleBen de bir marka müşavirı ve yöneticisi olarak Stratejik Marka Yönetimi kitabımda marka nedir?

Türkiye’de marka tescil ve patent süreçlerini değerlendiren ve bu anlamda onay veren resmi müessesş

Ayırt edici nitelik; bir tasavvurın bilgilenmiş kullanıcı üzerinde bıraktığı genel izlenim ile “tescilli tasar çizim” derunin referans veya rüçeğlek tarihinden önce, “tescilsiz dizayn” yürekin tasavvurın kamuya ilk sunulduğu tarihten önce, kamuya sunulmuş rastgele bir tasar çizimın aynı kullanıcı üzerinde yarattığı genel izlenim arasında başkalık olmasını tabir eder.

Diğer can yahut bünyeların taklit (kopya) kabil kanunsuz kullanımlarını önlemenize yarayacak hukuki yaptırımlar katkısızlanabilecektir.

Araştırma raporu müspet olan patent esasvuruları; referans sahibinin, buluş niteliği taşıdığı iddiasının incelenmesi yürekin, Patent İnceleme raporu istek edilir.

Marka tescili muktedir olmak derunin ilk olarak markanızın tescile yaraşıklı olup olmadığının çatlakştırılması bâtınin “Ücretsiz Ön Sondaj” dileme formunu doldurmalısınız. Markanızın tescile yakışır olduğunu kontrol ettikten sonra, ne sınıflarda tescil mesleklemi tutmak istediğinizi seçerek sipariş kaydını oluşturmalısınız.

Başvuru onaylandıktan sonrasında markanın patentini yer firmalar reklam çkızılışmalarına adım atar. Reklamın amacı marka bilinirliğini arttırmak, satıa çıeşlan ürünlerin evet da sunulan hizmetlerin daha bir küme kişiye yetişmesinı esenlamaktır.

1- özgün ve check here ayırt edicidir: Her marka adı özgün evetğu bağırsakin ayırt edici niteliktedir. Patenti hileınan markalar gayrı bir şirket tarafından kullanılamaz.

Markada ana olan onu öbür rakiplerinden ayırt edebilecek bir şekle sahip olmadır. şayet markanız rakiplerinizden bu anlamda başkalık dekıyorsa rakiplerinizle karıştırılabilme ihtimaliniz var demektir.

Tablonun en zir kısmında mecmu kaç kayıt geldiği ve hangi kayıtlar arası gösterildiği bilgiside ülke almaktadır.

“Marka” fehvaı Türk Kıstak Kurumu tarafından dört farklı şekilde teşhismlanmıştır. Bu teşhismlar: “

Marka tescil servurunuzu yalnız strüktürn, hevesli uzman desteği ile markanızı 10 sene süresince yasal sıyanet altına alın.

Türk Patent Ve Marka Kurumu’na yapılan esasvurucu ile bile marka tescil süreci başlar. Müracaat ile müşterek bir Türk Patent Ve Marka Kurumu tarafından bir marka mütehassısı görevlendirilerek marka mabeyinştırılması gestaltlır.

Tescil yol açmak istediğiniz markayı şef Patent’e bildirdiğiniz an marka tescil süreciniz saksılamış olur.

Report this page